Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela - 16.IX.2018r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Środków Masowego Przekazu. W tyle kościoła wyłożone są książki religijne, które można zabrać bezpłatnie.
 2. Zapraszamy do udziału w nieszporach niedzielnych o godz. 18.00.
 3. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W intencjach tych modlić będziemy się szczególnie podczas nabożeństw do Miłosierdzia Bożego – o godz. 15.00, a także podczas Mszy św.
 4. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski oraz młodzieży. W tym dniu zapraszamy na Mszę św., szczególnie młodzież.
 5. Rodzice, którzy chcieliby posłać swoje dzieci do wczesnej Komunii św. (w wieku 6 lat) proszeni są by przyszli z dziećmi na spotkanie w czwartek o godz. 17.00 do domu parafialnego. Warunkiem jest życie rodziców w związku sakramentalnym, religijna atmosfera w rodzinie, oraz roczna katecheza dziecka w przedszkolu.
 6. W piątek obchodzimy święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty.
 7. W piątek o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie członków Żywego Różańca. Zachęcamy parafian, zarówno starszych, jak i młodszych do udziału w spotkaniu i zasilenia róż różańcowych. Przynależność do Żywego Różańca jest jedną z najlepszych form pobożności Maryjnej oraz zawierzenia siebie i swoich najbliższych jej macierzyńskiej opiece.
 8. Najbliższy piątek jest trzecim piątkiem miesiąca. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na uroczyste nabożeństwo do miłosierdzia Bożego przed obliczem zmartwychwstającego Pana Jezusa z Manoppello.
 9. Wszystkich kandydatów do sakramentu bierzmowania (uczniów klas III gimnazjum i klas VIII szkoły podst.) prosimy o zgłoszenie się przez formularz, który można pobrać w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Pierwsze spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek 21.09 o godz. 19:15 w domu parafialnym. Na to spotkanie zapraszamy także rodziców.
 10. W sobotę, 22 września przypada Archidiecezjalne Święto Bierzmowanych w katedrze. Rozpoczęcie o godz. 9:00, o godz. 10:30 Eucharystia, o godz. 11:45 wspólne zabawy i posiłek.
 11. Pierwsze powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej odbędzie się w czwartek 27 września, o godz. 19.30 na probostwie. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich członków do udziału.
 12. Pragniemy reaktywować grupę dorosłych lektorów, a także kantorów. Pierwsze powakacyjne spotkanie odbędzie się w piątek 28 IX, o godz. 19.30 na probostwie. Zapraszamy również nowych mężczyzn i kobiety do czytania. Spotkania nasze mają charakter Kręgu Biblijnego. Rozważamy czytania z nadchodzącej niedzieli i dzielimy się Ewangelią.
 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Wydział Teologiczny UŚ. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na remont kościoła.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”, a w nim przeczytać możemy o imieniu Boga – co to znaczy wypowiadać je nadaremno oraz „Wiara w czasach smarfona” – jak można wykorzystać nowoczesne media, by zbliżyć się do Boga.
 15. Zachęcamy do zamawiania intencji Mszalnych na przyszły rok. Intencje Mszalne przyjmuje również ks. senior Bohdan, które odprawia w koncelebrze, a także ks. kapelan szpitalny Marek, które odprawia w szpitalu – szczególnie w intencji chorych.

 

 

W tym tygodniu odszedł do Pana:   
  - śp. Janusz Drożdż, lat 54
"Wieczny odpoczynek raczmu mu Panie..."