Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela - 14.X.2018r.

 

 1. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o 17:45. Harmonogram nabożeństw prowadzonych przez wspólnoty znajduje się w gablotce i na stronie internetowej.
 2. We wtorek przypada uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, w tym dniu przypada 40. rocznica wyboru na papieża św. Jana Pawła II.
 3. W czwartek przypada uroczystość św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. W tym dniu nabożeństwo różańcowe poprowadzi Apostolstwo Dobrej Śmierci.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św., podczas którego uczcimy cudowne oblicze Chrystusa z Manoppello.
 5. Kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w piątek 19.10. na godzinę 19:15 do domu parafialnego.
 6. Msza św. dla nauczycieli odbędzie się w sobotę, 20 października o godz. 10:00 w kościele przy ul. Gawronów.
 7. Rozpoczynają się Dni Kultury Chrześcijańskiej organizowane przez KIK i naszą parafię. Szczegółowy plan spotkań i wydarzeń wywieszony jest w gablotce.
 8. Zachęcamy do udziału w III Archidiecezjalnej Pielgrzymce do Lourdes, która odbędzie się w dniach 5 - 13 maja 2019 r. .Przejazd na pielgrzymkę odbędzie się specjalnym pociągiem. Koszt pielgrzymki – 2799 zł + 199 Euro. Można się zapisywać w biurze TRAVEL, przy ul. Dąbrowskiego 1/6 w Katowicach.
 9. Istnieje także możliwość udziału w pielgrzymce do Ziemi Świętej – wraz z Szafarzami Komunii św. z naszej archidiecezji. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 24 lutego – 03 marca 2019 r. W pielgrzymce weźmie udział nasz ks. Proboszcz – opiekun szafarzy a poprowadzi ją biblista – ks. dr Tomasz Kusz – kapelan Sióstr Elżbietanek. Koszt pielgrzymki 1050 dolarów. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej lub bezpośrednio w biurze Mistral przy ul. Kościuszki 4/4.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. Przed kościołem odbywa się zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „dzieło Nowego Tysiąclecia”. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na misje.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”, a w nim przeczytać możemy o tym jak pontyfikat wybranego przed 40 laty papieża Polaka zmienił świat.
 12. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 

 

W tym tygodniu odeszła do Pana:   
  - Śp. Irena Faska, lat 75
"Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie..."