Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XXVIII niedziela zwykła

13 października 2019r.

Dzień Papieski. Dzień fatimski

 

 

 1. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!”. W ramach głównych obchodów Dnia Papieskiego w naszej parafii gościmy dziś stypendystów Fundacji KEP „Dzieło Nowego Tysiąclecia” podczas Mszy św. o godz. 10:00.
 2. Zapraszamy codziennie na nabożeństwa różańcowe o 17:45. Harmonogram nabożeństw prowadzonych przez wspólnoty znajduje się w gablotce i na stronie internetowej.
 3. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w środę – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, głównej patronki Śląska, w czwartek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, w piątek święto św. Łukasza, Ewangelisty.
 4. Zapraszamy Parafian na pierwsze spotkanie w ramach Katechezy Dorosłych. Wykład rozpocznie się w domu parafialnym o w czwartek, 17 października, o godz. 17:00.Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zarówno starszych jak i młodszych. Żyjemy w czasach, w których kwestionuje się wiele prawd z nauki Kościoła, często nie potrafimy odpowiadać na stawiane nam pytania i wątpliwości, a może i sami je posiadamy. Chcemy, by katechezy miały nie tylko formę wykładu, ale stanowiły także okazję do rozmowy, dyskusji, czy stawiania pytań.
 5. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w najbliższy czwartek 17 października o godz. 19:15.
 6. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed wizerunkiem Chrystusa z Manoppello po Mszy św. wieczornej.
 7. Od października działa ponownie dekanalna Poradnia Życia Rodzinnego. Zapraszamy nie tylko narzeczonych, ale także małżonków przeżywających problemy. Spotkania odbywają się w poniedziałki i środy od godz. 18:00.
 8. Można już zamawiać w kancelarii parafialnej intencje mszalne na rok 2020. Są jeszcze wolne intencje w nadchodzących tygodniach, szczególnie na Mszach św. porannych.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o inspirowanych głęboką wiarą mozaikach jezuity o. Marko Rupnika, które można spotkać także w Polsce. Jest też do nabycia nowy „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, w którym m.in. historia obrazu Królowej Różańca św. w Pompejach.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka na Fundusz Dzieło Nowego Tysiąclecia. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na misje.
 11. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Maria Jakubczak, lat 66, śp. Gertruda Banasik, lat 89, śp. Stefania Pawlak, lat 77, śp. Tadeusz Stosz, lat 61. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP