Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

V Niedziela Wielkanocna

19.V.2019r.

 

 1. Dzisiaj w katedrze odbędzie się Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze małżeństwa o godz. 12:00. Również dzisiaj ksiądz arcybiskup Wiktor obchodzi rocznicę urodzin. Msza św. w Jego intencji w naszym kościele o godz. 18:30.
 2. Trwa miesiąc maj z nabożeństwami majowymi ku czci Matki Bożej. Wszystkich serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 18:00.
 3. Obchody liturgiczne tygodnia: we wtorek wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika, w środę wspomnienie dowolne św. Rity z Cascia, zakonnicy, a w piątek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to zarazem dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o katolikach mieszkających w tym kraju.
 4. Dzień skupienia dla Kolejarzy odbędzie się jutro, w poniedziałek, o godz. 16:00.
 5. Kolejny wykład w ramach nauk przedślubnych odbędzie się w czwartek, 23 maja o godz. 19:15.
 6. Spotkanie grupy młodzieżowej URATOWANI w czwartek o godz. 19:15.
 7. Zapraszamy serdecznie na Koncert Muzyki Dętej, który odbędzie się w naszym kościele w ramach Festiwalu Muzyki Dętej w Katowicach w piątek 24 maja o godz. 20:00.
 8. W przyszłą niedzielę mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Będzie to zarazem Dzień Matki. Zapraszamy na Mszę św. w intencji wszystkich matek na godz. 8:00.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. wywiad z irackim biskupem porwanym przez dżihadystów oraz o wyborach do Parlamentu Europejskiego.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 11. W minionym tygodniu odeszła do Pana śp. Helena Gornisz, lat 77. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 12. Spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej odbędzie się na probostwie w środę 29 maja o godz. 19:30.
 13. Od 18 maja do 2 czerwca odbywać się będzie 12. Metropolitalne Święto Rodziny pt. „Rodzina – wspólnota pokoju”. Szczegóły i wszystkie wydarzenia związane ze świętem znajdują się na plakacie w gablotce.
 14. Zapraszamy na musical „Ewangelia według… Kobiet” w wykonaniu Teatru Franciszka, który jest młodzieżowym diecezjalnym Teatrem Biblijnym. Sceniczną opowieść snuć będą znane z kart Nowego Testamentu kobiety. Czas trwania 140 minut z antraktem. Musical odbędzie się w Sali Miasta Ogrodów w Katowicach 22 maja o godz. 19:00. Bilety do nabycia przez internet na ticketportal.pl oraz w punkcie sprzedaży Ticketportal (Plac Sejmu Śląskiego 2) od poniedziałku do piątku 9:00 – 17:00. Bilet może być wartościowym prezentem z okazji Dnia Matki.
 15. W tym roku ochodzimy 40 rocznicę pierwszej pielgrzymki św. Jana Pawła II do Polski. Dla upamiętnienia tego wydarzenia w kościele św. Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach zaprezentowany zostanie koncert słowno-muzyczny pt. „Dar i tajemnica”, który przypomni nauczanie, myśl i przesłanie naszego Wielkiego Rodaka. Zapraszamy w poniedziałek 20 maja o godz. 19:00. Wstęp wolny, szczegóły na plakatach.
 16. W dn. 10-14 czerwca odbędą się rekolekcje Apostolstwa Chorych w Domu Rekolekcyjnym Archidiecezji Katowickiej w Kokoszycach, które poprowadzi ks. Jerzy Lisczyk. Zapraszamy do uczestnictwa w rekolekcjach osoby chore, starsze wiekiem, niepełnosprawne oraz pragnące zapoznać się z duchowością Apostolstwa Chorych. Istnieje możliwość zorganizowanego przejazdu autokarem do Kokoszyc. Zapisy na rekolekcje i na autokar do Kokoszyc, w sekretariacie Apostolstwa Chorych pod numerem telefonu: 32 251 21 52.
 17. Zapraszamy na parafialną pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Kłodzkiej i Saksoni. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 24 do 31 sierpnia. Szczegóły pielgrzymki znajdują się w gablotce. Koszt pielgrzymki 1350 zł, zapisy w kancelarii parafialnej. Przy zapisie należy wpłacić zaliczkę 350 zł.
 18. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP