Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

II NIEDZIELA ADWENTU

Niedziela - 9.XII.2018r.

 

 1. Dzisiaj II Niedziela Adwentu – zapraszamy na nieszpory adwentowe na godz. 18:00. W związku z trwającym szczytem klimatycznym w naszym mieście dzisiaj o godz. 11:30 w naszym kościele Msza św. w języku niemieckim.
 2. Zapraszamy do udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00 rano. Dzieci zachęcamy, by uczestniczyły w roratach z lampionami.
 3. W prezbiterium, jak co roku, wystawione jest duże serce, które towarzyszy nam będzie przez cały okres Rorat. Zachęcamy parafian do dzielenia się słodyczami, książkami lub innymi upominkami przez wkładanie ich do środka tego serca. Codziennie na roratach wylosowane dzieci otrzymają te dary jako nagrody. Serdecznie dziękujemy.
 4. Spotkanie wspólnoty młodzieżowej URATOWANI odbędzie się we wtorek 11 grudnia o 19:15 w domu parafialnym.
 5. W czwartek, 13 grudnia, przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • o godz. 11:30 nabożeństwo różańcowe;
  • o godz. 12:00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej;
  • po Mszy św. poświęcenie ziół i lekarstw oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 6. Katecheza dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek, 13 grudnia, o godz. 17:00 w domu katechetycznym.
 7. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Szczegółowy plan dostępny jest w gablotce i na stronie internetowej [kliknij].
 8. Odwiedziny chorych i starszych parafian przed świętami Bożego Narodzenia odbędą się w najbliższą sobotę, 15 grudnia, od godz. 8:30. Prosimy ich zgłaszać w kancelarii parafialnej.
 9. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają do swojej kaplicy na uroczystość św. Jana od Krzyża w piątek 14 grudnia na Msze św. o godz. 6:30 oraz o 18:00.
 10. Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców odbędzie się w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach (ul. Wita Stwosza 17a) w czwartek 13 grudnia br. o godz. 16:00.
 11. Koncert rodzinny "Betlejem w Spodku" odbędzie się 3 stycznia 2019 r. o godz. 19:00. Wystąpią m.in. Natalia Kukulska, Kasia Moś, Beata Bednarz, Mietek Szcześniak. Bilety w cenie 40 zł, 60 zł i 80 zł są do nabycia w kancelarii oraz na www.bilety24.pl.
 12. Z tyłu kościoła są do nabycia opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (5 zł i 12 zł). Dochód ze świec przeznaczony będzie na pomoc w zorganizowaniu Świąt Bożego Narodzenia dla najuboższych. Natomiast w kancelarii można nabywać również lampiony roratnie (17 zł), świece i opłatki.
 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na ogrzewanie kościoła, a przed kościołem odbędzie się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 14. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”, a w nim rozpoczyna się adwentowy cykl poświęcony siedmiu darom Ducha Świętego. W najnowszym „Małym Gościu Niedzielnym” również dodatek – lampion na roraty.
 15. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 

 

W tym tygodniu odszedł do Pana:   
  - śp. Szymon Janczewski, lat 82
"Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."