Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

III Niedziela Wielkiego Postu

24 marca 2019r.

 

 

 

  1. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa: dla dzieci - w piątek o godz. 16:30; dla dorosłych z kazaniem pasyjnym - w piątek o godz. 17:30. Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 18:00.
  2. Jutro, w poniedziałek 25 marca, obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to dzień świętości życia, w którym modlimy się za dzieci poczęte, a nienarodzone. Po Mszy św. o godz. 8:00 odprawimy nabożeństwo ekspiacyjne za grzechy przeciwko życiu dzieci nienarodzonych.
  3. Modlitwa grupy młodzieżowej URATOWANI odbędzie się w czwartek o godz. 19:15.
  4. W piątek zapraszamy na Mszę świętą w intencji ks. Marka Widła, kapelana szpitalnego, z okazji jego urodzin na godzinę 18:30.
  5. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. wywiad na temat spowiedzi świętej oraz książeczka z rachunkiem sumienia. Jest też do nabycia „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci z naklejkami na Wielki Post.
  6. Można nabywać paschaliki Wielkanocne Caritas. Dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, na pomoc świąteczną dla najuboższych.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej archidiecezji. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na remont organów.
  8. Informujemy parafian, że w tym roku pragniemy wybrać się na pielgrzymkę do sanktuariów Ziemi Kłodzkiej i Saksoni. Nawiedzimy najważniejsze miejsca pielgrzymkowe na ziemi kłodzkiej i dolnośląskiej takie jak: Górę Świętej Anny, Henryków, Bardo Śląskie - miasto cudów z sanktuarium Matki Bożej Strażniczki wiary, Wambierzyce (Śląską Jerozolimę), Górę Igliczną z sanktuarium „Matki Bożej Śnieżnej – Przyczyny naszej radości”, Sanktuarium w Krzeszowie. Nawiedzimy Skalne Miasto – Adrsspaske Skały w Czechach, a także wiele pięknych miejsc, twierdz i zamków w Saksonii w Niemczech, łącznie z Dreznem. Pielgrzymka odbędzie się w dniach od 24 do 31 sierpnia. Koszt 1350 zł. Zapisywać się można w kancelarii parafialnej do 20 czerwca.
  9. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro missio” po raz kolejny przeprowadza akcję zbierania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, dzięki której organizowana jest pomoc misjiom w Afryce. Również nasza parafia włącza się w tę akcję. Sprzęt można składać w godzinach rannych i popołudniowych w dni robocze na placu probostwa - do 30 kwietnia. Zakończenie akcji o godz. 13:00.
  10. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 

 

W tym tygodniu odeszi do Pana:   
  - śp. Dariusz Wojtynek, lat 43
- śp. Jan Opala, lat 81
- śp. Grażyna Pietrzak, lat 62
"Wieczny odpoczynek racz im dać Panie..."