Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

Wniebowstąpienie Pańskie

24 maja 2020 r.

 

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa. Podczas dodatkowej Mszy św. o godz. 14:00 trójka dzieci przystąpi do I Komunii św. Otoczmy je dzisiaj naszą modlitwą. Módlmy się za ich rodziny, aby Chrystus, którego dziś przyjmują umacniał ich wiarę i miłość. Przez najbliższy tydzień dzieci będą uczestniczyły w wieczornych Mszach świętych w ramach tzw. białego tygodnia.
 2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym przypada także dzień modlitw za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w naszych modlitwach o chrześcijanach żyjących w tym kraju.
 3. Trwa nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Odmawiamy ją po Mszy św. wieczornej.
 4. Dziś w katowickiej katedrze Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze małżeńskie.
 5. Pomimo trwającej jeszcze dyspensy od uczestnictwa w niedzielnych Eucharystiach zachęcamy parafian do udziału we Mszach św. w kościele zarówno w niedziele, jak i w dni powszednie. Według obowiązujących z racji pandemii ograniczeń w naszym kościele uczestniczyć może 80 osób w nabożeństwie. Udział wiernych na razie nie przekracza możliwości. Prosimy jednak usilnie do stosowania się do przepisów bezpieczeństwa, jakie obowiązują w czasie pandemii – zakrywanie ust i nosa maseczką, zachowanie odpowiedniej odległości. Zajmujemy tylko miejsca oznaczone kartkami. Zachęcamy też do korzystania z sakramentu pokuty przed Mszami św. w domu parafialnym, gdzie przygotowany jest specjalny konfesjonał zabezpieczający przed zakażeniem. Czas spowiedzi wielkanocnej trwa do niedzieli Trójcy Przenajświętszej.
 6. Zachęcamy do odmawiania w naszych rodzinach codziennie o godz. 20:30 różaniec o ustanie pandemii i uzdrowienie chorych. W tym czasie księża naszej parafii odmawiają wspólnie różaniec w kościele.
 7. We wtorek przypada wspomnienie św. Filipa Neri, w piątek wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w sobotę wspomnienie św. Jana Sarkandra, a najbliższa niedziela to uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 8. We wtorek przypada Dzień Matki. Z tej racji Msza św. o godz. 8:00 będzie sprawowana w intencji wszystkich matek.
 9. W dniach od 25 do 27 maja (od poniedziałku do środy) kancelaria parafialna będzie czynna tylko w godzinach od 9 do 12.
 10. W przyszłą niedzielę powinna się odbyć tradycyjna pielgrzymka mężczyzn i młodzieńców do Piekar Śląskich. Ze względu na panującą pandemię pielgrzymka w tradycyjnej formie nie odbędzie się. Arcybiskup zaprasza jednak wszystkich diecezjan do rodzinnego włączenia się we wspólną modlitwę pielgrzymów – o godz. 13:00 przed wizerunkiem MB Piekarskiej. Uroczystość będą transmitowały: TVP Katowice, Radio eM i Polskie Radio Katowice.
 11. W ramach akcji „Katowicka Maseczka dla Seniora” prowadzonej przez Miasto Katowice w kancelarii parafialnej można odebrać darmowe maseczki wielorazowego użytku, które prosimy, aby przekazać seniorom. Maseczki mogą odebrać zarówno sami seniorzy, jak również rodzina, sąsiedzi i znajomi. Dalej zachęcamy parafian do wrażliwości w czasie pandemii na los swoich bliźnich.
 12. Z tyłu kościoła jest do nabycia najnowszy numer Gościa Niedzielnego, w którym m.in. specjalny dodatek o Polakach ratujących Żydów w czasie II wojny światowej. Zachęcamy też do nabywania najnowszego Małego Gościa Niedzielnego, do którego dołączony jest komiks prezentujący postać prymasa Stefana Wyszyńskiego.
 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary – dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę również na potrzeby naszej archidiecezji – na sfinansowanie prac związanych z odnowieniem kurii i katedry – pomnika historii.
 14. W minionym tygodniu odszedł do Pana: śp. Władysław Jaskulski, lat 75. Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 

 

 

 

 

ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ
Z DNIA 28 MAJA 2020 R.
pdf
ZAPROSZENIE PIEKARSKIE: pdf
APEL ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
Z OKAZJI ŚWIĘTA ŚW. JÓZEFA, ROBOTNIKA:
pdf
SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI: pdf
AKT ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA
I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI:
pdf