Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

19 niedziela zwykła

9 sierpnia 2020 r.

 

 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 18:00.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W poniedziałek obchodzimy święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, we wtorek wspomnienie św. Klary, dziewicy, w piątek wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
 4. Z racji kolejnego dnia fatimskiego zapraszamy w czwartek, 13 sierpnia, na nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Różaniec o 11:30, po nim Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej.
 5. W sobotę obchodzimy uroczystość Wniebowzięcia NMP, zwaną świętem Matki Bożej Zielnej. Msze św. według porządku niedzielnego (8:00, 10:00, 11:30, 13:00 i 18:30). Zgodnie z tradycją po każdej Mszy św. pobłogosławimy zioła i kwiaty przyniesione przez wiernych do kościoła.
 6. W przyszłą niedzielę 16 sierpnia, odbędzie się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do MB Piekarskiej. W tym roku z powodu epidemii zachęcamy do łączenia się w modlitwie za pośrednictwem transmisji telewizyjnych i radiowych.
 7. Nadal zachęcamy do odmawiania w naszych rodzinach codziennie o godz. 20:30 różańca o ustanie pandemii i uzdrowienie chorych.
 8. Przypominamy o obowiązku zachowania przepisów bezpieczeństwa w związku z epidemią – zakrywanie ust i nosa, zachowanie odpowiedniej odległości. Wobec wzrostu liczby zakażonych usilnie zalecamy stosowanie się do wskazanych zaleceń zarówno w trakcie uczestnictwa we Mszy św. i nabożeństwach, jak również podczas korzystania z sakramentu pokuty i pojednania.
 9. Serdecznie dziękujemy przedstawicielom grup parafialnych i wszystkim uczestnikom za liczny udział w pogrzebie oraz za modlitwy za naszego księdza emeryta Bohdana Deję. Dziękujemy również za okazywaną mu za życia wszelką pomoc i życzliwość.
 10. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o siostrach kapucynkach z Wąwolnicy oraz o rywałdzkim sanktuarium Matki szukających pocieszenia i pokoju ducha.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 12. W minionym tygodniu odeszedł do Pana: śp. Stefan Klementa, lat 54. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie...

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
W ZWIĄZKU Z AKCJĄ ODDAWANIA KRWI
pdf
KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO - 27 czerwca 2020r. pdf
ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO
W AKTUALNEJSYTUACJI EPIDEMIOLOGICZNEJZ DNIA 18 CZERWCA 2020 R.
pdf
ZARZĄDZENIE ARCYBISKUPA KATOWICKIEGO
ODNOŚNIE DO SPRAWOWANIA POSŁUGI DUSZPASTERSKIEJ I LITURGICZNEJ
Z DNIA 28 MAJA 2020 R.
pdf
SŁOWO RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI: pdf
AKT ZAWIERZENIA POLSKI NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA
I MATCE BOŻEJ KRÓLOWEJ POLSKI:
pdf