Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 XXIII niedziela zwykła

17 listopada 2019r.

 

 

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Ubogich. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich potrzebujących. W gablotce na plakacie możemy zapoznać się z programem Dnia Ubogich w naszym mieście. Dzisiejszą niedzielę w naszej archidiecezji przeżywamy jako Dzień Muzyki Liturgicznej - to okazja, by docenić rolę muzyki sakralnej jako sposobu oddawania chwały Bogu. Dziękujemy wszystkim troszczącym się o muzykę w naszej parafii: Panu Organiście, Panu Dyrygentowi oraz Chórowi.
 2. Zapraszamy dzisiaj naszych parafian do udziału w niezwykłym spektaklu – scenicznej adaptacji słuchowiska radiowego „Witraże” autorstwa Katarzyny Kuroczka w wykonaniu Teatru Franciszka. Prapremiera spektaklu wpisuje się w obchody 20. rocznicy beatyfikacji ks. Emila Szramka. Widowisko, którego treści są bardzo aktualne na dzisiejsze czasy, rozpocznie się dziś o godz. 16:30.
 3. Dziś również z okazji wspomnienia św. Elżbiety Węgierskiej, swoje patronalne święto przeżywa Zgromadzenie Sióstr Elżbietanek. Pamiętamy o nich w naszych modlitwach, prosząc o świętość ich życia oraz o nowe powołania w ich zgromadzeniu.
 4. Młodzież naszej parafii przeprowadza dziś akcję na rzecz 4-letniej Hani walczącej z chorobą nowotworową. Po każdej Mszy św. można otrzymać ciasto przygotowane przez młodzież i wspomóc akcję.
 5. W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek – bł. Karolinę Kózkównę, w środę – św. Rafała Kalinowskiego – w czwartek – Ofiarowanie NMP, a w piątek – św. Cecylię.
 6. Spotkanie Kapituły nagrody bł. Ks. Emila Szramka, która wyłoni tegorocznego laureata tej nagrody, odbędzie się w poniedziałek, 18 listopada o godz. 18:00.
 7. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o godz. 18:15 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 8. Zapraszamy na kolejne spotkanie Katechezy Dorosłych w najbliższy czwartek – rozpoczęcie o godz. 17:00.
 9. Zbliża się święto patronalne kolejarzy i rodzin kolejarskich – św. Katarzyny Aleksandryjskiej. Msza św. w intencji kolejarzy zostanie odprawiona w piątek, 22 listopada o godz. 14:00.
 10. Również w piątek, 22 listopada, z okazji wspomnienia św. Cecylii, patronki muzyków i organistów zapraszamy do naszego kościoła na „Muzykowanie dla św. Cecylii”, czyli koncert w wykonaniu chóru i orkiestry oraz pedagogów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza. Koncert rozpocznie się o godz. 17:30. Msza św. wieczorna tego dnia sprawowana będzie w intencji artystów i uczniów Szkoły Muzycznej.
 11. Z okazji wspomnienia św. Tarsycjusza – zapraszamy na Mszę św. w intencji Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów, lektorów, kantorów i szafarzy w najbliższą sobotę, 23 listopada o godz. 18:30. Ministrantów, ich rodziców i rodzeństwo zapraszamy również po Mszy św. na spotkanie w domu parafialnym.
 12. Najbliższa niedziela, 24 listopada, to Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszamy parafian na sumę odpustową w katedrze o godz. 12:00.
 13. W gablotce oraz na stronie internetowej parafii zamieszczony jest plan tegorocznych odwiedzin duszpasterskich.
 14. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o orędziu papieża Franciszka na Światowy Dzień Ubogich. Cena „Gościa Niedzielnego” wynosi 6 zł.
 15. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Genowefa Olejnik, lat 88, śp. S.M. Stella (Konstancja) Sosna, lat 85. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 17. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP