Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

Święto Chrztu Pańskiego

13.I.2019r.

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Tym samym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne. Dzisiaj przypada też 77. rocznica męczeńskiej śmierci w obozie w Dachau naszego proboszcza bł. Emila Szramka. Zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 18:30, po której wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy do udziału w kolędzie na probostwie.
 2. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 3. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, trwający w dn. 18 25 stycznia. Nabożeństwo ekumeniczne odbędzie się w ewangelickim kościele Zmartwychwstania Pańskiego w niedzielę 20 stycznia o godz. 16:00.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego uczcimy cudowne oblicze Chrystusa z Manoppello. Nabożeństwo wyjątkowo odbędzie się przed Mszą św. wieczorną, o godz. 18:00
 5. W piątek, 18 stycznia, swoje urodziny obchodzi ks. Tomasz Stolarski. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18:30.
 6. Spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek, 18 stycznia, o godz. 19:15.
 7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o tym dlaczego chrzest jest najważniejszym i najpiękniejszym sakramentem oraz jak przygotować się do decyzji o zmianie pracy.
 8. Największe uczelnie województwa śląskiego, Miasto Katowice oraz Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia zapraszają na trzecią edycję Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, który odbędzie się w niedzielę 13 stycznia i w poniedziałek 14 stycznia. W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach na publiczność festiwalową będzie czekać m.in.: ponad 130 stanowisk pokazowych, dziesiątki wykładów i warsztatów, wystawy i występy artystyczne oraz mnóstwo stref specjalnych: strefa kosmiczna, strefa e-sportu, strefa dziecka i strefa OFF Science (w której odbędzie się Przegląd Garażowych Wynalazków).
 9. 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby archidiecezji. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 10. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Szczegółowy plan dostępny jest w gablotce i na stronie internetowej. kolęda dodatkowa odbędzie się w najbiższą niedzielę, 20 stycznia. Zapisy na kolędę dodatkową w kancelarii parafialnej.
 11. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli i obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 

 

W tym tygodniu odszedł do Pana:   
  - śp. Grzegorz Kruk, lat 42 
"Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."