Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

VII niedziela zwykła

23 lutego 2020 r.

 

 

 1. Dziś rozpoczyna się czterdziestogodzinne nabożeństwo. Polega ono na całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu, w niedzielę, poniedziałek i wtorek przed Środą Popielcową. W naszym kościele Najświętszy Sakrament wystawiony jest codziennie. Jednakże w sposób szczególny zapraszamy parafian do modlitwy przed Najświętszym Sakramentem podczas czterdziestogodzinnej adoracji.
 2. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dziś o godz. 18.00.
 3. Dziś alumni WŚSD rozpoczynają rekolekcje przed święceniami diakonatu. Polecamy ich oraz rekolekcjonistę modlitwie wszystkich wiernych. Święcenia odbędą się w przyszłą sobotę, 29 II.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka.
 5. Dzisiaj rozpoczynamy również Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu, który kończy I niedziela Wielkiego Postu - Niedziela Trzeźwości. Po Mszach św. w przyszłą niedzielę odprawimy krótkie nabożeństwo eucharystyczne, jako przebłaganie za grzechy pijaństwa. Zachęcamy do abstynencji od napojów alkoholowych i wpisywanie swoich postanowień do Księgi Abstynencji wyłożonej na stoliku. Z kolei od Środy Popielcowej rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty.
 6. Środą Popielcową z całym Kościołem rozpoczynamy Wielki Post. To czas pokuty, stąd powstrzymujemy się od udziału w hucznych zabawach. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły, tzn. ilościowy i jakościowy. Należy ograniczyć się do jednego bezmięsnego posiłku do syta. Poza tym można coś zjeść jedynie dla zaspokojenia głodu. W naszym kościele, w Środę Popielcową Msze św. z posypaniem głów popiołem będą sprawowane o godz. 7:00, 8:00, 10:00, 17:00 i 18:30. Na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy szczególnie młodzież i dzieci. Na wszystkich Mszach św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. Kolekta w tym dniu to jałmużna postna.
 7. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych. Droga krzyżowa:
  - dla dzieci - w piątek o godz. 16:30;
  - dla dorosłych z kazaniem pasyjnym - w piątek o godz. 17:30. Kazania pasyjne wygłosi ks. Andrzej Kumor.
  Na Gorzkie Żale zapraszamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 18:00.
 8. I piątek Wielkiego Postu, to dzień modlitwy wynagradzającej oraz postu w intencji ofiar wykorzystania seksualnego i ich rodzin; za osoby duchowne żyjące niemoralnie, które sieją zgorszenie i wyrządzają krzywdę dzieciom i młodzieży, a także z za ludzi, których gorszące czyny duchowieństwa głęboko ranią.
 9. Zapraszamy na kolejną katechezę dla dorosłych w najbliższy czwartek 27 lutego na godz. 19:15.
 10. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed obliczem z Manoppello w piątek, 28 lutego, po Mszy św. wieczornej.
 11. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. o sensie wielkopostnych umartwień oraz o najnowszej papieskiej adhortacji. Do nabycia również „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, w którym dodatek: szkło powiększające na Wielki Post.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę kolekta to jałmużna postna.
 13. Tegoroczne uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” odbędą się w naszym kościele w poniedziałek 2 marca 2020 r. o godz. 10:30.
 14. Miejskie Przedszkole nr 74 al. Roździeńskiego 96 (Os. „Gwiazdy”) zaprasza dzieci w wieku 2, 5-6 lat wraz z rodzicami na dzień otwarty 29.02. (sobota) w godz. 10:00 – 12:00. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 15. Wszystkim parafianom życzymy dobrej niedzieli i dobrego przeżycia czasu Wielkiego Postu.

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP