Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

Święto Chrztu Pańskiego

12 stycznia 2020 r.

 

 

 1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Tym samym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. O godz. 18.00 zapraszamy na nieszpory niedzielne.
 2. Kończymy dzisiaj odwiedziny duszpasterskie. Od godz. 15:00 kolęda dodatkowa. Dziękujemy rodzinom naszej parafii za życzliwe przyjęcie kapłana, wspólną modlitwę i serdeczne rozmowy.
 3. W związku feriami zimowymi, od dzisiejszej niedzieli, 12 stycznia, przez 3 kolejne niedziele nie będzie Mszy św. w kaplicy o godz. 11:30, zaś Msze św. w tygodniu od jutra sprawowane będą o godz. 7:30 i 18:30.
 4. Jutro, w poniedziałek, 13 stycznia przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • o godz. 11:30 nabożeństwo różańcowe;
  • o godz. 12:00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej;
  • po Mszy św. poświęcenie ziół i lekarstw oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 5. Jutro, w poniedziałek, 13 stycznia, przypada rocznica męczeńskiej śmierci w obozie w Dachau naszego proboszcza bł. Emila Szramka. Już dzisiaj zapraszamy parafian na Mszę św. o godz. 18:30, po której wszystkich członków Rady Parafialnej zapraszamy do udziału w kolędzie na probostwie.
 6. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 7. W czwartek kolejna katecheza dla dorosłych. Zapraszamy serdecznie parafian, którzy chcieliby zgłębiać prawdy wiary. Spotkanie rozpocznie się w domu parafialnym po Mszy św. wieczornej.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Serdecznie zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, podczas którego uczcimy cudowne oblicze Chrystusa z Manoppello. Nabożeństwo odbędzie się po Mszy św. wieczornej.
 9. W sobotę, 18 stycznia, swoje urodziny obchodzi ks. Tomasz Stolarski. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 18:30.
 10. W tym tygodniu rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, trwający w dn. 18 – 25 stycznia.
 11. Zachęcamy do udziału w rekolekcjach, które odbywają się w domach rekolekcyjnych naszej archidiecezji. Propozycje rekolekcji widnieją na plakacie w gablotce.
 12. W najbliższych tygodniach jest jeszcze wiele wolnych intencji. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych.
 13. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. jak wychować wierzące dziecko oraz rozmowa z ks. bpem Piotrem Liberą.
 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii, a w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.
 15. W tym tygodniu odeszły do Pana śp. śp. Janina Kaczmarczyk, lat 74, śp. Anna Mróz, lat 73. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…
 16. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzieli.

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP