Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

Odwiedziło nas:

Dzisiaj
Wczoraj
Bieżący tydzień
Bieżący miesiąc
Dotychczas
385
215
385
3222
3235

 

 

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Niedziela - 22.VII.2018r.

 

 

  1. Z racji wspomnienia św. Krzysztofa- patrona kierowców, dziś po Mszy św. o godz. 10.00 udzielimy uroczystego błogosławieństwa wszystkim kierowcom i podróżującym, oraz poświęcimy pojazdy, które należy ustawić na placu wokół kościoła.
  2. Zapraszamy dziś na nieszpory niedzielne o godz. 18.00.
  3. Jutro, w poniedziałek przypada święto św. Brygidy zak. – patronki Europy a w środę święto św. Jakuba Ap.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej nowenna do bł. ks. Emila Szramka, a w środę o godz. 18.15. nabożeństwo do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  5. Pragniemy poinformować parafian, że w tym tygodniu odwiedzi nas ks. Josef Hanus, kapłan zamieszkały w Bad Reichenhal w Niemczech, siostrzeniec bł. ks. Emila Szramka. Ks. Józefa Hanusa znamy, gdyż kilka razy już odwiedził naszą parafię. W tym roku ukończył on 90 lat życia. Pragnieniem jego jest odprawienie tego jubileuszu w naszym kościele, w którym proboszczem był jego wujek i który związany jest z latami jego dzieciństwa. Msza św. jubileuszowa w intencji ks. Josefa Hanusa zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, o godz. 18.30. Zapraszamy parafian do udziału w niej, szczególnie Radę Duszpasterską.
  6. Informujemy parafian, że dawna przychodnia kolejowa, z ulicy Dworcowej 3 zmieniła swoją siedzibę i obecnie znajduje się przy ul. Dąbrowskiego 22 – zakres świadczeń usług medycznych pozostał bez zmian. Przychodnia pracuje w ramach kontraktu z NFZ. Zaprasza do poradni Stomatologicznej, świadczącej również usługi w ramach NFZ.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, a szczególnie „Gościa Niedzielnego”.
  8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na kolonie charytatywne dzieci z ochronki parafialnej. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na nasz kościół.
  9. Ojcu Sebastianowi dziękujemy za wygłoszone dziś Słowo Boże. Zachęcamy do nabywania kalendarzy misyjnych.
  10. Życzymy wszystkim spokojnego wypoczynku niedzielnego. Wyjeżdżającym na wakacji dobrej pogody i wiele radości oraz szczęśliwego powrotu do domu. Nie zapominajmy na wakacjach o uczestnictwie w niedzielnej Mszy św., codziennej modlitwie.

  

 

W tym tygodniu odszedł do Pana:   
  - śp. Jerzy Klimek, l. 74 
"Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie..."