Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP

8.XII.2019r.

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP - przeżywamy nasz odpust parafialny. Msze św. jak w każdą niedzielę, a wieczorem, o godz. 17:15 zapraszamy na nieszpory maryjne z udziałem chóru parafialnego. O godz. 18:00 bp Adam Wodarczyk będzie przewodniczył sumie odpustowej z udziałem proboszczów dekanatu Katowice-Śródmieście i zaproszonych księży.
 2. Po Mszy św. nastąpi uroczyste wręczenie Nagrody im. bł. Emila Szramka. Tegorocznym laureatem została pani dr Helena Hrapkiewicz. Laudację wygłosi członek Kapituły Nagrody im. bł. ks. Emila Szramka – prof. Julian Gembalski.
 3. Zapraszamy do udziału w Roratach, od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, a w soboty o godz. 8.00 rano. Dzieci zachęcamy, by uczestniczyły w roratach z lampionami. W prezbiterium, jak co roku, wystawione jest duże serce, które towarzyszy nam będzie przez cały okres Rorat. Zachęcamy parafian do dzielenia się słodyczami, książkami lub innymi upominkami przez wkładanie ich do środka tego serca. Codziennie na roratach wylosowane dzieci otrzymają te dary jako nagrody. Serdecznie dziękujemy.
 4. Jutro, w poniedziałek 9 grudnia dzień skupienia dla Kolejarzy o godz. 16:00.
 5. W piątek obchodzimy wspomnienie św. Łucji, a w sobotę wspomnienie św. Jana od Krzyża.
 6. Trwają odwiedziny duszpasterskie. Szczegółowy plan dostępny jest w gablotce i na stronie internetowej.
  piątek 13 grudnia, godz. 16:30:
  • 1. ul. Roździeńskiego 86a numery: 48-1;
  • 2. ul. Roździeńskiego 86 numery: 192-45.
  Sobota 14 grudnia, godz. 15:00:
  • 1. ul. Roździeńskiego 86 numery 144-97;
  • 2. ul. Roździeńskiego 86 numery 96-49.
 7. Katecheza dla dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej odbędzie się w czwartek, 12 grudnia, o godz. 17:00 w domu katechetycznym.
 8. W piątek, 13 grudnia, przypada kolejny Dzień Fatimski:
  • o godz. 11:30 nabożeństwo różańcowe;
  • o godz. 12:00 Msza św. w intencji czcicieli Matki Bożej;
  • po Mszy św. poświęcenie ziół i lekarstw oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia.
 9. Spotkanie formacyjne dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w najbliższy piątek, 13 grudnia o godz. 19:15.
 10. Przedświąteczne odwiedziny chorych i starszych parafian z posługą sakramentalną w najbliższą sobotę, 14 grudnia od godz. 8:30. Prosimy, aby zapisywać chorych w kancelarii parafialnej.
 11. Adwentowy dzień skupienia dla nauczycieli, pedagogów, wychowawców szkół katowickich odbędzie się w czwartek 12 grudnia br. w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym przy ul. Wita Stwosza 17a, rozpoczęcie o godz. 16:00.
 12. Z tyłu kościoła są do nabycia świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz opłatki. Dochód ze świec przeznaczony będzie na pomoc w zorganizowaniu Świąt Bożego Narodzenia dla najuboższych.
 13. Z tyłu kościoła są też do nabycia kartki i ozdoby świąteczne, z których dochód przeznaczony jest na funkcjonowanie Ochronki Parafialnej.
 14. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. historia domu Matki Bożej cudownie przeniesionego do Loreto oraz o początkach wspólnoty z Taizé.
 15. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii. Przed kościołem zaś po Mszach świętych odbywa się zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 16. W minionym tygodniu odeszli do Pana: Aurelia Łuczkiewicz, lat 81. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie...
 17. Wszystkim parafianom życzymy błogosławionej niedzielii obfitych łask Bożych na cały rozpoczynający się tydzień.

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP