Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

Jako katolicy tworzymy wspólnotę parafialną. Ośrodkiem życia tej wspólnoty jest kościół i Liturgia. Każda Msza Święta ma wymiar zbiorowy jak i prywatny, co znaczy, że Msze Święte sprawowane są w intencjach całego Kościoła jak i prywatnych, gdyż właśnie to my stanowimy Kościół - nie można tego rozdzielać. Każda modlitwa jest spotkaniem i przebywaniem z Bogiem. A zatem umacnia naszą wiarę, przez którą z Nim się łączymy. Czynimy to szczególnie w czasie modlitwy Liturgicznej, w której do Boga zwraca się cały Kościół, a nie tylko pojedyncze osoby. W czasie Mszy Świętej Bóg przybliża się do swego ludu, przemawia do niego w słowie i wzbogaca go swym życiem w Eucharystii. Zaś lud Boży zjednoczony z Chrystusem przez Chrzest, łącząc się z Nim w Eucharystii oddaje Bogu najdoskonalszą cześć

Z jakim wyprzedzeniem można rezerwować termin Mszy św.?
Zasadniczo jest to czas z półrocznym wyprzedzeniem. Trzeba tu zaznaczyć, że jest to jedynie zarezerwowanie konkretnego terminu (daty i godziny Mszy Św.). W tym okresie może zajść wiele przyczyn, dla których można zrezygnować z wyznaczonego terminu, lub może być konieczność przesunięcia intencji na inny termin.

Kiedy potwierdzamy aktualność zarezerwowanego terminu?
Konieczne jest potwierdzenie przez zainteresowanych parafian, iż rezerwowane terminy intencji są aktualne. Intencje w kancelarii parafialnej należy potwierdzić 2 tygodnie przed wyznaczonym terminem.

W momencie potwierdzenia terminu Mszy św. składamy ofiarę
Tak jak życie ludzkie, tak i sprawowanie Eucharystii jest bezcenne dlatego nie można płacić za Mszę św. W momencie potwierdzenia intencji Mszy Św. przekazujemy jedynie ofiarę na Kościół. Ofiarę przekazujemy z tytułu utrzymania parafii np. budynku kościelnego.

Kiedy zapowiadana jest intencja Mszy św.?
W czasie Mszy Świętej intencja mszalna zapowiadana jest w trakcie obrzędów wstępnych. Kapłan przedstawia wiernym, kogo w czasie tej Mszy Św. otaczamy szczególnie wspólną modlitwą - w jakiej intencji sprawuje Eucharystię. Ponieważ Msza Św. nie jest sprawą prywatną, dlatego również w trakcie modlitwy powszechnej (wiernych) wznosimy różne prośby do Boga. Są to modlitwy za cały Kościół jak i prywatne.
O ile ktoś z parafian przed Mszą Św. poprosi Kapłana o modlitwę, nie można jej odmówić, dlatego prośba ta włączana jest właśnie w trakcie modlitwy wiernych.

Jeśli wnet obchodzisz ważne wydarzenie i pragniesz Bogu dziękować, pomyśl odpowiednio wcześniej by zarezerwować termin Mszy św.

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP