Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

24.IX.2023r.

 

 

 1. Dziś przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy z powodu wojen czy innych nieszczęść są zmuszeni do opuszczenia swojej ojczyzny. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne na godz. 18:00.
 2. W środę obchodzimy wspomnienie św. Wincentego á Paulo, w czwartek wspomnienie św. Wacława, w piątek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała, a w sobotę wspomnienie św. Hieronima.
 3. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 4. Członków i sympatyków Apostolstwa Dobrej Śmierci zapraszamy na spotkanie we wtorek o godz. 10:30.
 5. We wtorek, 26 września, swoje imieniny obchodzi ks. abp senior Damian Zimoń. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. 29 września przypada dzień urodzin bł. ks. Emila Szramka, w tym dniu młodzież I klas Liceum Katolickiego, podczas Mszy św. o godz. 11:00 złoży swoje ślubowanie.
 7. W tym tygodniu przypada ostatnia sobota miesiąca – zapraszamy na wieczorną adorację Najświętszego Sakramentu połączoną z okazją do spowiedzi świętej w godzinach od 19:30 do 21:00.
 8. W następną niedzielę rozpoczynamy październik, miesiąc różańcowy - zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych o godz. 17:45.
 9. W kancelarii i zakrystii można odebrać zgłoszenia do przygotowania młodzieży do bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w piątek 29 września. Kandydatów zapraszamy na Mszę św. wieczorną w kościele, a po niej na spotkanie do domu parafialnego.
 10. Kancelaria parafialna przyjmuje intencje mszalne na rok 2024. Są też wolne intencje w nadchodzących tygodniach i miesiącach. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. zarówno za żywych jak i za zmarłych.
 11. Nowy kurs nauk przedmałżeńskich rozpocznie się w czwartek, 5 października, o godz. 19:15 w domu parafialnym.
 12. Zapraszamy do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV, AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Sprzęt składać można na placu probostwa, za budynkiem do 7 października. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy.
 13. Siostry Karmelitanki Bose zapraszają na Msze wieczorne na godz. 18:00: w święto św. Teresy od Dzieciątka Jezus i Najświętszego Oblicza, w niedzielę, 1 października, oraz w święto św. Teresy od Jezusa, w niedzielę, 15 października.
 14. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” tekst o ludziach działających na rzecz zmniejszenia poczucia osamotnienia wśród dzieci niepełnosprawnych. Dla dzieci jest do nabycia nowy, październikowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. artykuł o Pierwszych Sobotach dla Dzieci.
 15. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego w Katowicach. Dziś przed kościołami odbywa się zbiórka na pomoc ofiarom niedawnego trzęsienia ziemi w krajach Afryki Północnej. Za wszelką ofiarność na ten cel składamy serdeczne "Bóg zapłać".
 16. W tym tygodniu odszedł do Pana śp. Alicja Skrzypek, lat 88. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie...

 

 

 

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP