Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

II Niedziela Wielkiego Postu

28.II.2021r.

 

 

 1. Dziś II niedziela Wielkiego Postu. Dzisiaj o godz. 11:30 zostanie odprawiona Msza św. z okazji 40-lecia Klubu Inteligencji Katolickiej. Msza św. będzie transmitowana drogą internetową – link do transmisji znajduje się na stronach internetowych parafii i klubu.
 2. Zapraszamy na Gorzkie Żale dziś o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy na uroczystości z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, które odbędą się w naszym kościele jutro, w poniedziałek 1 marca 2021 r. Ze względu na pandemię program obchodów będzie inny niż zawsze. O godz. 11:00 na Cmentarzu Komunalnym przy ul. Murckowskiej zostanie poświęcona kwatera przeznaczona na pochówek doczesnych szczątków Żołnierzy Wyklętych. W poświęceniu uczestniczyć będą delegacje kombatantów, przedstawicieli władz marszałkowskich, wojewódzkich i samorządowych oraz młodzieży szkolnej. Zaś o godz. 18:30 zapraszamy do udziału we Mszy św. w intencji Żołnierzy Wyklętych w naszym kościele, której przewodniczył będzie ks. biskup Marek Szkudło. Podczas Mszy św. śpiewał będzie chór Państwowej Szkoły Muzycznej im. M. Karłowicza.
 4. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, a w środę nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18:15.
 5. W czwartek, 4 marca, obchodzimy święto św. Kazimierza, Królewicza.
 6. W tym tygodniu przeżywamy: I czwartek, I piątek i I sobotę miesiąca. Zapraszamy na Mszę św. w czwartek o godz. 18:30 w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. Po Mszy św. w kościele spotkanie formacyjne Wieczernika Modlitwy za Kapłanów i wspólne nieszpory. W I piątek miesiąca o godz. 8:00 Msza św. w intencji seniorów, o godz. 18:30 Msza św. w intencji czcicieli Serca Pana Jezusa i rodzin wielodzietnych. W I sobotę miesiąca po Mszy św. o godz. 8:00 nabożeństwo pierwszosobotnie.
 7. Zachęcamy parafian do udziału w nabożeństwach wielkopostnych:
  Droga krzyżowa w piątek:
  • dla dzieci - o godz. 16:30;
  • dla dorosłych z kazaniem pasyjnym - o godz. 17:30.
  Gorzkie Żale w każdą niedzielę Wielkiego Postu, o godz. 18:00.
 8. W zakrystii lub w kancelarii można nabyć monografię książkową, która została wydana z okazji 150-lecia naszego kościoła.
 9. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. o pomocy Kościoła dla niepłodnych małżeństw oraz rekolekcyjny cykl wielkopostny „Droga do wolności”. Jest też nowy, wielkopostny Mały Gość Niedzielny dla dzieci, w którym znajdują się artykuły o spowiedzi i św. Siostrze Faustynie oraz plakat z Drogą Krzyżową.
 10. Matka z dzieckiem poszukuje małego mieszkania na wynajem. Będziemy wdzięczni za pomoc udzieloną w tej sprawie. Informację prosimy zgłosić w kancelarii parafialnej.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary – dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem odbywa się zbiórka na fundusz misyjny Ad gentes. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Ignacy Karolczyk, lat 91; śp. Jan Grimlowski, lat 85, śp. Bernardyna Zbierowska, lat 71, śp. Helena Kościelniak, lat 67. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
NA IV ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH 2020
pdf
APEL METROPOLITY KATOWICKIEGO NA DZIEŃ SOLIDARNOŚCI
Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM
pdf
MODLITWA O POKÓJ pdf
WEZWANIE METROPOLITY KATOWICKIEGO DO MODLITWY
W INTENCJI USTANIA PANDEMII, O POKÓJ I ŁAD SPOŁECZNY DLA WSPÓLNEGO DOBRA
pdf
APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO
pdf
ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO Z DNIA 24 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ
pdf
OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO NIEDZIELNYCH PROFANACJACH KOŚCIOŁÓW
pdf