Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XI niedziela zwykła

13.VI.2021r.

 

 

 1. Dzisiaj nasza doroczna Emiliada, którą pragniemy uczcić kolejną rocznicę beatyfikacji bł. Ks. Emila Szramka. Ze względu na pandemię nie ma ona jeszcze pełnego wymiaru, jest skromniejsza ale nie mniej warta udziału.
  • o godz. 10.00 odprawimy uroczystą Mszę św. prosząc o łaski dla naszej parafii za wstawiennictwem bł. Ks. Emila i pozostałych męczenników II wojny światowej.
  • od godz. 13.00 do 18.00 będzie można zobaczyć jeszcze przygotowane przez Szkołę Teatru Franciszka multimedialne „Śródmiejskie kapliczki”
  • o godz. 16.30 – na placu za probostwem Krakowski Teatr Biblijny przedstawi nam spektakl plenerowy pt. „Przypowieści o dobroci”. Jest to przedstawienie mające charakter familijny, dlatego zapraszamy do udziału całe rodziny z dziećmi.
  • o godz. 17.30 odbędzie się na placu spotkanie z twórcami kapliczek i spektaklu, a także promocja najnowszych pozycji książkowych o naszym kościele, zwłaszcza nowej monografii pana Zbigniewa Hojki – „W cieniu neogotyckiej wieży”. Książkę można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej, w cenie 30 zł. Będzie można nabyć książki także w czasie Emiliady oraz uzyskać autograf autora po promocji książki. Na spotkanie zapraszamy zwłaszcza członków Rady Parafialnej.
  • będzie też tradycyjny żurek, ciasto i grill. Będziemy wdzięczni tym, którzy chcieliby włączyć się do przygotowania „Emiliady” poprzez upieczenie ciasta.
 2. Także dzisiaj o godz. 11:30 w kaplicy Msza św. dziękczynna w intencji wszystkich dzieci naszej parafii, które w tym roku przystępują do I Komunii św. Zapraszamy dzieci w strojach komunijnych wraz z rodzicami do wspólnego dziękczynienia.
 3. Dzień skupienia dla pracowników służby zdrowia i kapelanów szpitalnych kończący rok formacyjny odbędzie się w salkach parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach w niedzielę 20 czerwca br. o godz. 15. W ramach dnia skupienia przewidziana jest Eucharystia, konferencja ks. dr. Tomasz Kusza pt. „Słowo Boże o sobie – autopromocja biblijna” oraz poczęstunek.
 4. Trwa miesiąc czerwiec – serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18:00.
 5. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie bł. Michała Kozala, a w czwartek wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego.
 6. Spotkanie Kapituły nagrody bł. Ks. Emila Szramka odbędzie się środę – 16 VI, o godz. 18.30 na probostwie.
 7. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca – zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Obliczem Pana Jezusa z Manoppello.
 8. W sobotę przypada 19 dzień miesiąca – św. Józefa uczcimy w ramach nabożeństwa czerwcowego.
 9. Od dzisiaj w kościołach może być zajęta połowa miejsc. Zachęcamy do zachowania stosownych odstępów i przypominamy o obowiązku używania maseczki wewnątrz kościoła.
 10. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. opowieść o kobiecie, której numer obozowy z Auschwitz ucałował papież Franciszek oraz reportaż o krakowskiej bazylice jezuitów, gdzie przed stu laty dokonano aktu ofiarowania Polski Sercu Jezusowemu. Jest też czerwcowy „Mały Gość Niedzielny”.
 11. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Zenon Serwatka, lat 58, śp. Barbara Małaszczuk, lat 76. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP