Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

XVIII niedziela zwykła

1.VIII.2021r.

 

 

 1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dzisiaj na godz. 18:00. Dziś rozpoczyna się sierpień, miesiąc w którym wzywamy do trzeźwości i abstynencji. Przy chrzcielnicy wystawiona będzie księga abstynencji, w której możemy wpisać naszą deklarację abstynencji.
 2. Jutro, w poniedziałek, 2 sierpnia przypada odpust Porcjunkuli. Wierni mogą uzyskać odpust zupełny, gdy nawiedzą kościół parafialny, odmówią „Wierzę w Boga”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” oraz spełnią zwykłe warunki odpustu.
 3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, a w piątek obchodzimy święto Przemienienia Pańskiego.
 4. W tym tygodniu przypadają: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  • W czwartek o godz. 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi św., a o godz. 18:30 Msza św. o nowe powołania.
  • W piątek o godz. 7:30 Msza św do NSPJ w intencji Seniorów i chorych parafian, po Mszy św. nabożeństwo do Serca Jezusowego. O godz. 17:30 okazja do spowiedzi, a o godz. 18:30 Msza św. w intencji czcicieli NSPJ oraz rodzin wielodzietnych.
  • W sobotę po Mszy św. o godz. 7:30 nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi.
 5. Nauki dla rodziców i chrzestnych przed sakramentem chrztu św. odbędą się w najbliższy piątek, 6 sierpnia, o godz. 19:15 w domu parafialnym.
 6. Zachęcamy do nabycia pozycji książkowych o naszym kościele, zwłaszcza nowej monografii pana Zbigniewa Hojki – „W cieniu neogotyckiej wieży”. Książkę można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej, w cenie 30 zł.
 7. W dniach od 7 do 9 sierpnia br. zachęcamy do udziału w metropolitalnych uroczystościach odpustowych ku czci św. Jacka w Kamieniu Śląskim. Szczegóły uroczystości na plakacie.
 8. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. „Kto i czego może się nauczyć od świętego proboszcza z Ars – Jana Vianney’a?”- o przyczynach odwracania się młodych od Kościoła, a w wakacyjnym cyklu rzymski kościół św. Andrzeja na Kwirynale – miejsce zakończenia ziemskiej wędrówki św. Stanisława Kostki. Jest też wakacyjny numer „Małego Gościa Niedzielnego”.
 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby Wydziału Teologicznego UŚ, przed kościołem zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w powodziach i nawałnicach, którą organizuje Caritas Archidiecezji Katowickiej i Caritas Polska. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby naszej parafii.
 10. W tym tygodniu odszedł do Pana: śp. Jan Brachaczek, lat 76 . Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…

 

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP