Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

Święto Chrztu Pańskiego

10.I.2021r.

 

 

  1. Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego. Jest ono wspomnieniem chrztu Pana Jezusa w Jordanie oraz zapowiedzią ustanowienia chrztu chrześcijańskiego. Tym samym kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Dziś o godz. 17:00 odprawimy wspólną kolędę dla wszystkich chętnych parafian. Chcemy nawiedzić Wasze mieszkania poprzez transmisję internetową. Na stronie naszej parafii (www.mariacki.katowice.pl), a także na stronie nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. archidiecezji katowickiej będzie umieszczony link, przez który będzie się można połączyć z bezpośrednią transmisją kolędy z naszego kościoła. Po modlitwach kolędowych zapraszamy do wspólnego kolędowania przy naszym żłóbku bożonarodzeniowym, każdy w swoim mieszkaniu.
  2. W związku feriami zimowymi, od jutra Msze św. w tygodniu sprawowane będą o godz. 7:30 i 18:30, natomiast w niedziele Msze św. odprawiane będą jak zawsze, również w kaplicy o godz. 11:30.
  3. Przypominamy, że w związku z odwołaniem w tym roku kolędy, odprawiamy co niedzielę Msze święte za parafian poszczególnych ulic i bloków, których serdecznie zapraszamy na Msze święte w ich intencji wraz z uroczystym błogosławieństwem kolędowo-noworocznym. Dziś o 10:00 Msza św. w intencji parafian z ulic Piastowskiej i Moniuszki, a za tydzień z ulicy Uniwersyteckiej 12 i 21. W dniu kolędy zachęcamy także parafian do adoracji przy Bożym żłóbku.
  4. W środe, 13 stycznia, dzień fatimski. Zapraszamy na różaniec o godz. 11:30, po nim Msza św. z błogosławieństwem ziół i lekarstw oraz koronka do Miłosierdzia Bożego.
  5. Również w środę, 13 stycznia, tradycyjnie obchodzić będziemy kolejną rocznicę męczeńskiej śmierci naszego proboszcza bł. ks. Emila Szramka w obozie w Dachau. Co roku w tym dniu sprawowana jest Msza św. w intencji Rady Parafialnej, połączona z kolędą na probostwie. W tym roku, z powodu pandemii, zapraszamy członków Rady Parafialnej na Mszę św. w ich intencji o godz. 18:30. Po Mszy św. zaś odbędzie się wspólne kolędowanie Rady Parafialnej przy stajence w kościele.
  6. Można jeszcze zwiedzać wystawę przygotowaną przez Muzeum Historii Katowic z okazji 150-lecia naszego kościoła. Znajduje się ona w holu głównym Domu Parafialnego. W oparciu o wystawę została także wydana monografia książkowa, którą można nabyć w cenie 10 zł w zakrystii lub w kancelarii.
  7. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, a w nim m.in. specjalny dodatek – modlitwy do świętego Józefa. Jest też styczniowy Mały Gość Niedzielny dla dzieci, do którego dołączona jest stajenka do samodzielnego złożenia.
  8. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby parafii, w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej archidiecezji.
  9. W ostatnim czasie odeszli do Pana: śp. Aniela Markiewicz lat 95, śp. Janusz Fałkiewicz, lat 65, Władysław Brzeziński, lat 88, śp. Hanna Kupiszewska, lat 87 i śp. S. M. Bogdana Nawrocka – elżbietanka, lat 83. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
NA IV ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH 2020
pdf
APEL METROPOLITY KATOWICKIEGO NA DZIEŃ SOLIDARNOŚCI
Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM
pdf
MODLITWA O POKÓJ pdf
WEZWANIE METROPOLITY KATOWICKIEGO DO MODLITWY
W INTENCJI USTANIA PANDEMII, O POKÓJ I ŁAD SPOŁECZNY DLA WSPÓLNEGO DOBRA
pdf
APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO
pdf
ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO Z DNIA 24 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ
pdf
OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO NIEDZIELNYCH PROFANACJACH KOŚCIOŁÓW
pdf