Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

 

Uroczystość Trójcy Świętej

26.V.2024r.

 

 

 

 1. Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Dziś obchodzimy też Dzień Matki. Pamiętajmy o naszych matkach w modlitwie, ale także, gdy chodzi o matki żyjące, by sprawić im radość poprzez odwiedziny bądź kontakt telefoniczny.
 2. Dziś nasi mężczyźni i młodzieńcy pielgrzymują do MB Piekarskiej. Łączymy się z nimi w modlitwie i prosimy o dobre owoce tej pielgrzymki. W tej intencji odprawimy też dzisiejsze nabożeństwo majowe o godz. 18.00.
 3. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych aż do środy, o godz. 18.00. Od soboty zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa również codziennie o godz. 18.00.
 4. W środę obchodzimy wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.
 5. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Poprzez udział w procesji pragniemy złożyć publiczne świadectwo swej wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Msze św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 7:00, 8:00, 13:00 i 18:30. Nie będzie Mszy św. o 10:00 i 11:30. O godz. 18:00 zapraszamy na nabożeństwo z procesją wokół kościoła.
 6. Zapraszamy do udziału w centralnej procesji Bożego Ciała ulicami Katowic. Rozpocznie się Mszą św. w katedrze o godz. 9:00. Nasza parafia przygotowuje ołtarz przy ul. Matejki, na ścianie frontowej dawnego kina Zorza. Prosimy bardzo mieszkańców naszej parafii o przyozdobienie okien i balkonów swoich mieszkań emblematami religijnymi i chorągwiami. Niech to będzie wyrazem naszej czci do Najświętszego Sakramentu oraz świadectwem wiary. Prosimy o pomoc w przygotowaniu ołtarza w środę o godz. 17:00 - spotkanie przy dawnym kinie Zorza.
 7. W nawiązaniu do dawnej oktawy Bożego Ciała, czyli od czwartku wieczorem aż do czwartku przyszłego tygodnia, będziemy odprawiać procesje wokół kościoła o godz. 18:00. Zapraszamy dzieci, które w tym roku przystąpiły do I Komunii świętej do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała oraz podczas nabożeństw w ciągu tygodnia.
 8. W piątek obchodzimy święto Nawiedzenia NMP. W sobotę wspominamy św. Justyna, męczennika. Jest to zarazem I sobota miesiąca - po Mszy św. porannej odprawimy nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP.
 9. Ksiądz Arcybiskup Adrian Galbas udziela wszystkim diecezjanom oraz wiernym przebywającym na terenie archidiecezji katowickiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w piątek po Bożym Ciele, tj. 31 maja 2024 roku. Tych, którzy skorzystają z dyspensy Ksiądz Arcybiskup prosi o modlitwę w intencji cierpiących i o przekazanie - w miarę możliwości - jałmużny dla biednych.
 10. Dzisiaj w „Gościu Niedzielnym” o zmianach w Kościele w związku z nowymi wytycznymi dotyczącymi orzekania o zjawiskach nadprzyrodzonych. Jest też nowy, czerwcowy „Mały Gość Niedzielny” dla dzieci, w którym znajdziemy dekorację na Boże Ciało. Dostępny jest także „Gość Extra" w cenie 14 zł, który poświęcony jest matkom świętych.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary, dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej archidiecezji, kolekta w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP