Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

XV Niedziela Zwykła

14 lipca 2024 r.

  

  

  1. Zapraszamy na nieszpory niedzielne dzisiaj o godz. 18:00.
  2. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonawentury, a we wtorek wspomnienie NMP z Góry Karmel.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy również obchodzić IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.
  4. W przyszłą niedzielę, 21 lipca, swoje urodziny obchodzi ks. proboszcz Andrzej Suchoń. Zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 11:30.
  5. W związku z 25. rocznicą beatyfikacji bł. ks. Emila Szramka i 108 Męczenników II wojny światowej pragniemy wybrać się w tym roku na kilkudniową pielgrzymkę śladami Błogosławionego. Rozpoczniemy od miejsca urodzin – Tworkowa, przez Dolny Śląsk aż do Wrocławia , gdzie zwiedzimy m. in. Seminarium, w którym studiował ks. Szramek. Po drodze odwiedzimy Sanktuarium Matki Bolesnej i opactwo pocysterskie w Rudach Raciborskich, Kamień Śl. – Sanktuarium św. Jacka, zamek w Mosznie – posiadłość śląskiego rodu Tiele – Winckerów, ofiarodawców terenu pod budowę naszego kościoła. Nawiedzimy także w Trzebnicy Sanktuarium św. Jadwigi, patronki Śląska, a także Legnicę, Pola Legnickie, Jakubów, Bolesławiec, Sobótkę. W programie również zwiedzanie najważniejszych zabytków Wrocławia.
    Pielgrzymka planowana jest w dniach od 26 do 29 sierpnia 2024 r. Przewidywany koszt (w zależności od liczby uczestników) – 1350 zł. plus wstępy i inne opłaty – około 150 zł. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w kancelarii parafialnej do 21 lipca 2024 roku i wpłatę zaliczki 300 zł.
  6. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”.
  7. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary – dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby naszej parafii, a w przyszłą niedzielę na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne.

 

 

 

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP