Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

XXIV niedziela zwykła

12 września 2021 r.

 

 

 

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość NMP Piekarskiej, głównej patronki archidiecezji.
 2. W naszej parafii przeżywamy dziś coroczny festyn ekumeniczny, który organizujemy wraz z parafią ewangelicką. Tym razem festyn odbędzie się na terenie naszej parafii. O godz. 15:00 powitanie, o 15:15 występ dzieci ze Słonecznej Krainy, 15:30 koncert Duo Performance, 16:30 Krakowski Teatr Biblijny „Przypowieści o dobroci”, a oprócz tego warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży, dmuchańce, poczęstunek.
 3. Zapraszamy dzisiaj na nieszpory niedzielne na godz. 18:00.
 4. Jutro, w poniedziałek 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 11:30 modlitwa różańcowa, a po niej Msza św. z błogosławieństwem ziół i lekarstw oraz procesja wokół kościoła.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nowennę ku czci bł. Emila Szramka, natomiast w środę o 18:15 zapraszamy na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Jana Chryzostoma, we wtorek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w środę wspomnienie NMP Bolesnej, w czwartek wspomnienie świętych męczenników Korneliusza i Cypriana, a w sobotę święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski.
 7. W tym tygodniu obchodzimy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
 8. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, w który zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Obliczem Pana Jezusa z Manoppello.
 9. W sobotę Msza św. na rozpoczęcie działalności wszystkich grup parafialnych: kuchni charytatywnej, Żywego Różańca, Apostolstwa Dobrej Śmierci i Wieczernika o godz. 10:00, po Mszy spotkanie w salkach.
 10. W kancelarii i zakrystii można odebrać zgłoszenia do przygotowania dzieci i młodzieży do pierwszej Komunii św. i bierzmowania. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania odbędzie się w pierwszy piątek października. Przypominamy, że choć nasze dzieci i młodzież uczęszczają do szkół znajdujących się poza naszą parafią, to sakramenty święte przyjmuje się w kościele parafialnym. Mają one bowiem nie tylko mocniej zjednoczyć człowieka z Chrystusem, ale także bardziej świadomie i czynnie włączyć go w życie wspólnoty parafialnej.
 11. Kancelaria parafialna przyjmuje już intencje mszalne na rok 2022. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. zarówno za żywych jak i za zmarłych.
 12. Zachęcamy do czytania „Gościa Niedzielnego”, w którym przeczytamy m.in. artykuły o nowych polskich błogosławionych oraz . Jest też nowy, wrześniowy numer „Małego ościa Niedzielnego”. Jest też do nabycia specjalny numer Gościa Niedzielnego na beatyfikację kard. Wyszyńskiego i Matki Czackiej w cenie 10 zł. Są też do nabycia kalendarze wydane przez redakcję Gościa Niedzielnego pt. Madonny Europy również w cenie 10 zł.
 13. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, a przed kościołem zbiórka dla cierpiącego ludu afgańskiego, w przyszłą niedzielę kolekta na Wydział Teologiczny UŚ.
 14. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, radia, lodówki). Sprzęt będzie można składać na placu probostwa, z tyłu pod murem do 1 października do godz. 10:30. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w Zambii.

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP