Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata

22 listopada 2020 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela to uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego, a jednocześnie odpust w katedrze. O godz. 12:00 ks. arcybiskup Wiktor Skworc będzie przewodniczył uroczystej sumie odpustowej. Odmawiając pobożnie Akt poświęcenia rodziny ludzkiej Chrystusowi Królowi i spełniając zwykłe warunki odpustu, można dzisiaj zyskać odpust zupełny. Zapraszamy na nieszpory niedzielne na godzinę 18:00.
 2. Nadal do końca listopada zachęcamy do odwiedzania cmentarzy i zyskiwania odpustów zupełnych za zmarłych.
 3. Po każdej Mszy św. śpiewamy suplikacje o ustanie pandemii. Ksiądz Arcybiskup zachęca do odmawiania codziennie o godz. 20:30 modlitwy różańcowej zakończonej Apelem Jasnogórskim o ustąpienie epidemii.
 4. W poniedziałek o godz. 18:30 zostanie odprawiona Msza św. za żywych i zmarłych członków Stowarzyszenia Kolejarzy Polskich – Oddział Śląski z okazji święta patronalnego św. Katarzyny Aleksandryjskiej.
 5. We wtorek po Mszy św. wieczornej odprawimy nabożeństwo ku czci bł. ks. Emila Szramka, natomiast w środę o godz. 18:15 zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 6. We wtorek obchodzimy wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.
 7. Msza św. w intencji muzyków, pedagogów i uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Mieczysława Karłowicza, z okazji wspomnienia św. Cecylii – patronki muzyków zostanie odprawiona w najbliższy czwartek, 26 listopada, o godz. 18:30.
 8. Przyszła niedziela to I Niedziela Adwentu. Od poniedziałku 30 listopada, aż do Bożego Narodzenia Msze św. wieczorne za wyjątkiem niedzieli odprawiane będą o godz. 18:00. Dzieci zapraszamy do udziału w roratach z lampionami.
 9. W najbliższą niedzielę (I Niedziela Adwentu) rozpoczynamy nowy rok liturgiczny. I Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy wiernych do abstynencji od napojów alkoholowych i złożenia świadectwa poprzez wpis do parafialnej Księgi Abstynencji.
 10. Nadal obowiązuje dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Eucharystii.
 11. W tym roku przypada jubileusz 150-lecia poświęcenia naszego kościoła. W związku z pandemią termin i forma uroczystości zostaną podane w późniejszym terminie. Od czwartku do świąt Bożego Narodzenia będzie można w naszym kościele zobaczyć wystawę poświęconą historii kościoła przygotowaną przez Muzeum Historii Katowic. W oparciu o wystawę została również przygotowana monografia książkowa o naszej parafii.
  1. Informujemy, że w tym roku, z powodu epidemii, we wszystkich parafiach zostały odwołane odwiedziny duszpasterskie czyli kolęda. W zamian kolędy będziemy odprawiać Msze święte za parafian poszczególnych ulic i bloków, których serdecznie zapraszamy na Msze święte w ich intencji wraz z uroczystym błogosławieństwem kolędowo-noworocznym.
 12. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. jak pobożnie przeżyć Mszę św. w telewizji oraz czy dzisiaj informacje o gotowych szczepionkach na COVID19 należy traktować poważnie.
 13. W zakrystii i kancelarii można już nabywać opłatki na stół wigilijny: duża paczka 3 zł, mała 2 zł. Są również świece Caritas: duża w cenie 12 zł, mała 5 zł.
 14. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej archidiecezji. W przyszłym tygodniu kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.
 15. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Jan Gałuszka, lat 84, śp. Jerzy Kołodziejski, lat 70, śp. S. M. Bogna, lat 84. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO
NA IV ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH 2020
pdf
APEL METROPOLITY KATOWICKIEGO NA DZIEŃ SOLIDARNOŚCI
Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM
pdf
MODLITWA O POKÓJ pdf
WEZWANIE METROPOLITY KATOWICKIEGO DO MODLITWY
W INTENCJI USTANIA PANDEMII, O POKÓJ I ŁAD SPOŁECZNY DLA WSPÓLNEGO DOBRA
pdf
APEL RADY STAŁEJ KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
W SPRAWIE OCHRONY ŻYCIA I POKOJU SPOŁECZNEGO
pdf
ZARZĄDZENIE METROPOLITY KATOWICKIEGO Z DNIA 24 PAŹDZIERNIKA 2020 R.
W ZWIĄZKU Z AKTUALNĄ SYTUACJĄ EPIDEMICZNĄ
pdf
OŚWIADCZENIE PRZEWODNICZĄCEGO KONFERENCJI EPISKOPATU POLSKI
PO NIEDZIELNYCH PROFANACJACH KOŚCIOŁÓW
pdf