Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

2 niedziela zwykła

18 października 2020 r.

 

 1. Dziś niedziela misyjna. W naszych modlitwach pamiętajmy szczególnie o misjach i misjonarzach.
 2. Konferencja Episkopatu Polski wobec zwiększającej się gwałtownie liczby zakażeń koronawirusem i nowych obostrzeń sanitarnych, zwraca się do wszystkich wiernych z prośbą o przyjęcie ze zrozumieniem i cierpliwością nałożonych ograniczeń dotyczących udziału wiernych w zgromadzeniach religijnych 1 osoba na 4m2 w strefie żółtej. Zgodnie z tymi ograniczeniami, prosimy ponownie, aby w naszym kościele parafialnym zajmować miejsca oznaczone zieloną kartką. Przypominamy również o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz zachowywania odstępu.
 3. W obecnej sytuacji utrzymuje się dyspensę od uczestnictwa w Eucharystii w niedzielę i święta nakazane dla osób w podeszłym wieku, osób z objawami infekcji oraz tych, którzy czują obawę przed zarażeniem. Wiernych, którzy z uzasadnionej racji nie mogą uczestniczyć w niedzielnej Eucharystii, zachęcam do duchowej łączności ze wspólnotą Kościoła, korzystania z transmisji telewizyjnych, radiowych bądź internetowych oraz do stosowania praktyki Komunii św. duchowej.
 4. Zapraszamy wiernych na nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 17:45.
 5. W wtorek obchodzimy wspomnienie św. Jana Kantego, a w czwartek wspomnienie św. Jana Pawła II.
 6. W przyszłą niedzielę tradycyjny Kiermasz, czyli rocznica poświęcenia kościoła. Podczas Mszy św. o 10:00 śpiewał będzie chór parafialny.
 7. Kancelaria parafialna przyjmuje już intencje mszalne na rok 2021. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. zarówno za żywych jak i za zmarłych.
 8. Jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”, w którym m.in. fragment autobiografii ks. Piotra Pawlukiewicza oraz rozmowa o sposobie przyjmowania Komunii św.
 9. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na misje, a przyszłym tygodniu kolekta na potrzeby naszej parafii.
 10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Prosimy o uporządkowanie grobów swoim zmarłych oraz o składowanie śmieci w wyznaczonych do tego miejscach.
 11. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery, radia, lodówki). Sprzęt będzie można składać na placu probostwa, z tyłu pod murem, od 15 października do 3 listopada do godz. 10:30. Przychody z akcji pozwolą na wsparcie Polskich Misjonarzy, którzy prowadzą swoje misje w najbiedniejszych krajach: Zambii, Kamerunie, Kenii oraz Tanzanii.
 12. W tym tygodniu odeszli do Pana: śp. Teresa Bajorek, lat 71, śp. S. M. Telesfora Warnke (Elżbietanka), lat 96, śp. Adela Toll-Chmielewska, lat 93. Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…

 

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO pdf
GŁOS O PRZYSZŁOŚCI GÓRNEGO ŚLĄSKA pdf