Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

V Niedziela Wielkanocna

15 maja 2022 r.

 

 

 

 1. Dziś obchodzimy V Niedzielę Wielkanocną. Trwa miesiąc maj z nabożeństwami majowymi ku czci Matki Bożej. Wszystkich, serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach codziennie o godz. 18:00.
 2. Jutro, w poniedziałek, obchodzimy święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski, a w sobotę wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
 3. W czwartek, 19 maja, rocznicę urodzin obchodzi ks. abp Wiktor Skworc. Pamiętajmy o Nim w modlitwie. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w naszym kościele o godz. 18:30.
 4. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca, zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed Obliczem Pana Jezusa z Manoppello.
 5. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Sanktuariów Maryjnych Małopolski – Alwerni, Czernej, Trzebini oraz Płoków w sobotę, 21 maja. Będziemy także podziwiać uroki Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a szczególnie ruiny zamku w Rabsztynie. Pielgrzymka organizowana jest dla Żywego Różańca i wszystkich czcicieli Matki Bożej oraz chętnych. Wyjazd o godz. 8:30. Koszt 50 zł. Zapisy do środy, 19 maja, w kancelarii parafialnej.
 6. W tym roku przypadają wybory do Rady Parafialnej na nową kadencję. Wybory odbędą się w niedzielę, 12 czerwca. Do Rady Parafialnej należą osoby z nominacji proboszcza, z racji pełnionych w parafii funkcji i posług oraz z wyboru parafian. Powinny to być osoby znane i cechujące się głębokim życiem religijnym. Kandydatów można zgłaszać w kancelarii parafialnej, a także e-mailem lub telefonicznie do 5 czerwca, uzasadniając wskazanie danego kandydata. Z tyłu kościoła wyłożone są także kartki, na których umieścić można swojego kandydata do Rady Parafialnej, wraz z uzasadnieniem. Ostatnie spotkanie Rady Parafialnej obecnej kadencji odbędzie się w środę, 25 maja, po Mszy św. wieczornej. Połączone ono będzie z wysłuchaniem synodalnym członków Rady.
 7. Już dzisiaj pragniemy zaprosić parafian do udziału w naszej parafialnej pielgrzymce – tym razem do Sanktuariów Małopolski i Podkarpacia oraz Ziemi Świętokrzyskiej. Nawiedzimy m.in. sanktuarium św. Kingi w Wieliczce oraz Starym Sączu. Przy okazji zwiedzimy kopalnię soli. Nawiedzimy sanktuaria maryjne w Borku Starym, Hyżnym, Starej Wsi, Polską Ostrą Bramę w Skarżysku-Kamiennej, obiekt sanktuaryjno-pielgrzymkowy w Kałkowie, opactwo cystersów w Wąchocku, katedry w Rzeszowie i Kielcach, a także sanktuarium św. Andrzeja Boboli, św. Józefa Pelczara oraz sanktuarium na Świętym Krzyżu. Będziemy na zamku w Kamieńcu, gdzie A. Fredro pisał Zemstę oraz w Chęcinie i Łańcucie. Koszt pielgrzymki w przypadku powyżej 40 osób 999 zł, w przypadku 30 osób 1169 zł (+wstępy). Pielgrzymka odbędzie się od 22 do 26 sierpnia. Zapisy do końca czerwca.
 8. W przyszłą niedzielę w katowickiej katedrze o godz. 12:00 Msza św. w intencji małżonków przeżywających swoje jubileusze sakramentu małżeństwa. Rozpoczyna ona Metropolitalne Święto Rodziny.
 9. Tegoroczne bierzmowanie naszej młodzieży będzie miało miejsce 8 czerwca o godz. 16:00. Sakramentu udzielał będzie ks. bp Adam Wodarczyk.
  10. W nowym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. o kanonizowanym właśnie Karolu de Foucauld i o miejscach, w których zrodziło się, dojrzewało i realizowało się jego powołanie.
 10. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej parafii, w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji.
 11. W ubiegłym tygodniu odeszli do Pana: śp. Józef Knop, lat 79, śp. Zofia Gruchała, lat 71, śp. Andrzej Grychtolik, lat 69. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP