Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

 

2 Niedziela Wielkanocna – święto Miłosierdzia Bożego

11 kwietnia 2021 r.

 

 

 1. W II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia i rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Wszyscy, którzy odmówią dziś Koronkę do Bożego Miłosierdzia i spełnią zwykłe warunki mogą zyskać odpust zupełny. Stąd po każdej Mszy św. uczynimy to wspólnie. Z racji święta do publicznej czci wystawiony jest dziś obraz Miłosierdzia Bożego.
 2. Zapraszamy dziś o godz. 18:00 na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
 3. Od poniedziałku zostaje wznowiona codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.
 4. Przypominamy, że w związku z obostrzeniami pandemicznymi w naszym kościele w tym samym czasie może przebywać 36 osób. W razie braku miejsca w kościele, w niedzielę będą odprawiane równoległe Msze św. w kaplicy Domu Parafialnego i w sali Jana Pawła II.
 5. We wtorek, 13 kwietnia, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie. O godz. 11:30 modlitwa różańcowa, o godz. 12:00 Msza św. z poświęceniem ziół i lekarstw oraz koronka do Bożego Miłosierdzia.
 6. Nowy kurs nauk przedmałżeńskich rozpocznie się w czwartek 15 kwietnia. O godz. 18:00 Poradnia Życia Rodzinnego, o godz. 19:15 – pierwszy wykład.
 7. W piątek, 16 kwietnia, przypada III piątek miesiąca. Zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego przed obliczem Pana Jezusa z Manoppello po Mszy św. wieczornej.
 8. Przyszłą niedzielę będziemy obchodzić jako Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
 9. W związku obowiązującymi obostrzeniami, kancelaria parafialna przyjmuje tylko w sprawach koniecznych, np. pogrzeb.
 10. Od 1 kwietnia 2021 r. na terenie całego kraju służby statystyki publicznej przeprowadzają Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. W spisie można wziąć udział przez stronę internetową Głównego Urzędu Statystycznego (spis.gov.pl) lub przez infolinię nr 22 279 99 99.
 11. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. rozmowę z Peterem Seewaldem, autorem biografii Benedykta XVI, która właśnie ukazuje się w Polsce. Do tygodnika dołączony jest dziś obrazek z wizerunkiem Najświętszego Serca Jezusa. Jest też do nabycia kwietniowy „Mały Gość Niedzielny”.
 12. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na Caritas naszej archidiecezji, zaś w przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby naszej parafii.

 

 

 

 

KOMUNIKAT METROPOLITY KATOWICKIEGO pdf
MODLITWA O POKÓJ pdf