Niepokalanego Poczęcia NMP

Rzymskokatolicka Parafia

2022 09 03 ApokalipsaBunschabanner

 

 

Zapraszamy na premierę Widowiska Multimedialnego i Filmu, połączoną z otwarciem Wystawy, która odbędzie się 14 października 2022 roku o godzinie 19:30 w naszym kościele. „Apokalipsa Bunscha: Widowisko - Wystawa – Film” to Artystyczny Tryptyk inspirowany szkicem witraży Sądu Ostatecznego Adama Bunscha. Witraże, przedstawiające wizję Apokalipsy, zostały zamówione przez ks. Emila Szramka do prezbiterium naszej świątyni. Projekt nie został zrealizowany z powodu wybuchu II Wojny Światowej, a szkice witraży przez dziesięciolecia były przechowywane na strychu naszego probostwa. Teraz wizja Bunscha stała się natchnieniem dla współczesnych artystów
i impulsem do stworzenia multimedialnego wydarzenia.

 

Reżyseria, scenariusz widowiska: Mariusz Kozubek
(na podstawie tekstów biblijnych)
Muzyka, kierownictwo muzyczne: Piotr Solorz
Projekty plastyczne, oprawa wizualna wydarzenia: Agnieszka Jasińska
Realizacja filmu: Bartosz Dominik
Organizator wydarzenia: Parafia Mariacka w Katowicach

 

Wstęp wolny.

 

Wydarzenie jest częścią obchodów XXII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Blask Prawdy”, a także XXVIII Dni Kultury Chrześcijańskiej na Śląsku, organizowanych przez Klub Inteligencji Katolickiej.

Projekt dofinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022, a także współfinansowany przez Instytucję Kultury Katowice Miasto Ogrodów.

Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie www.teatrkozubka.pl oraz w wydarzeniu na Facebooku.

 


Copyright © Parafia Niepokalanego Poczęcia NMP